Z regionu

Polecane przedsiębiorstwa społeczne naszego subregionu

20 Październik, 2017 - 13:23 -- OWES

W tej części chcielibyśmy przedstawić Państwu przedsiębiorstwa społeczne, które prężnie działają na naszym subregionie. Warto przyjrzeć się bliżej ich działaniom i zapoznać się z ich ofertą. Oprócz działalności, która odpowiada za wygenerowanie zysku przedsiębiorstwa te realizują wiele działań społecznych i przyczyniają się do rozwoju ekonomii społecznej w naszym subregionie.

Nowe spółdzielnie socjalne na naszym subregionie

4 Lipiec, 2016 - 00:00 -- OWES

Pod parasolem OWES, po długiej drodze szkoleń i doradztwa powstały na naszym subregionie nowe spółdzielnie socjalne. Zachęcamy do korzystania z usług nowo powstałych przedsiębiorstw społecznych.

Każdy znajdzie coś dla siebie:

- branża krawiecka: Spółdzielnia Socjalna Design Maker

- branża turystyczna: Spółdzielnia Socjalna Wisła Otwarta Turystycznie i Spółdzielnia Socjalna Śliwkowa Lipowa

Byliśmy na wizycie studyjnej - relacja

24 Czerwiec, 2016 - 00:00 -- OWES

W dniach 16-17 czerwca 2016r. zorganizowana została przez Animatorkę OWES wizyta studyjna realizująca cel promocji ES i zatrudnienia w ES. Uczestnikami wizyty byli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z subregionu południowego. Głównym celem wizyty była  promocja ekonomii społecznej i zatrudniania w przedsiębiorstwach społecznych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ukazanie korzyści z tworzenia środowiska przyjaznego ekonomii społecznej w gminach.

Relacja z wizyty studyjnej w Łodzi

30 Kwiecień, 2015 - 00:00 -- OWES

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w dniach 25-26 marca 2015 r. zorganizował ostatnią z cyklu wizytę studyjną promującą ekonomię społeczną. Tym razem przedstawiciele organizacji pozarządowych z subregionu południowego mieli możliwość poznać różnorodne przedsiębiorstwa społeczne z Łodzi i okolic.

Forum "Zamawiaj odpowiedzialnie-klauzule społeczne w zamówieniach publicznych"

4 Marzec, 2015 - 14:54 -- OWES

Od kilku lat funkcjonują w Polsce rozwiązania prawne, które dla jednostek państwowych, samorządowych, spółek miejskich stanowią narzędzia oddziaływania na rynek pracy w postaci wspierania społecznej odpowiedzialności biznesu i stymulowania rozwoju inicjatyw lokalnej przedsiębiorczości społecznej. Takim narzędziem jest stosowanie klauzul społecznych przy zamówieniach publicznych oraz możliwość zlecania zamówień przedsiębiorcom społecznym w procedurach poza konkursowych.

Strony