Zapraszamy do udziału w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów

9 Lipiec, 2018 - 14:34 -- OWES

W imieniu Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Polskieja, Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego serdecznie zapraszamy osoby indywidualne, działające w organizacjach np. spółdzielniach, gospodarstwach agroturystycznych, kołach gospodyń wiejskich, stowarzyszeniach, przedsiębiorców zamieszkujących woj. śląskie, do udziału w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów". Finał konkusru odbędzie się 29 lipca br. ( niedziela)  na terenie Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie  podczas Jarmarku Produktów Tradycyjnych (wstęp dla uczestników i osób towarzyszących gratis).

Osoby, które biorą udział po raz pierwszy warto, by startowały w kategorii produkt, tak, by mogły poznać klimat konkursu. Kategoria produkt tradycyjny to np.: wypiek (tradycyjny chleb, ciasto, ciasteczka), przetwory owocowe lub warzywne w słoikach, ryby, miody, swojskie wędliny, nalewki, soki itd.  

W załączeniu znajdziecie Państwo formularze (produkt i gastronomia) oraz regulaminy, a także zgodę na przetwarzanie danych osobowych.  
Wzorem roku ubiegłego jest to impreza plenerowa w namiocie – (z podłogą) wraz z ławami, ławkami i stolikami do prezentacji, jest mozliwośc podłączenia do prądu.  
 

Dodatkowych informacji udziela Pani Anna Zawadzak ze Anna Zawadzak ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Oddział w Bielsku – Białej, 33 827 34 51