Zakręć się za energią - podmioty ekonomii społecznej jako prosumenci

30 Wrzesień, 2015 - 21:54 -- OWES

Twoja organizacja może produkować energię! Jak to zrobić z wykorzystaniem finansowania w perspektywie 2014-2020 i w kontekście Ustawy OZE– od pomysłu do realizacji? Czy podmiot ekonomii społecznej może mieć własną mikroelektrownię? Czy może produkować energię elektryczną, obniżyć rachunki za prąd, sprzedawać nadwyżki do sieci i zarabiać na wkład własny do projektów? Jeśli tak, to jak to zrobić, jakie warunki musi spełnić organizacja i gdzie szukać źródeł finansowania?

Fundacja „Złap Energię” zaprasza do zapoznania się z przewodnikiem, który można znaleźć na stronie fundacji www.zlapenergie.org w zakładce PROJEKTY: „Zakręć się za energią”. Na stronie można śledzić sekcję NEWSY, gdzie na bieżąco są umieszczane kolejne praktyczne informacje, materiały i porady w zakresie rozwoju rynku OZE w Polsce, ciekawych inicjatyw oraz dostępnych źródeł finansowania odnawialnych źródeł energii.

Przewodnik, który został przygotowany dla podmiotów ekonomii społecznej w zakresie możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz różnych możliwości pozyskania finansowania, składa się z sekcji tematycznych w postaci artykułów umieszczonych w ramach projektu „Zakręć się za energią – podmioty ekonomii społecznej jako prosumenci”, finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie Lokalnie.