Wydarzenie plenerowe "Czas ekscytujących przemian dla podmiotów ekonomii społecznej"

6 Grudzień, 2013 - 11:20 -- OWES

Informujemy, iż Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych (KKK) z Cieszyna dnia 14.12.2013r. organizuje I Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Kongres odbędzie się w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Planowane jest duże wydarzenie, drugie co do wielkości po Kongresie Kobiet w Warszawie. Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych przygotowało 600 zaproszeń dla gości.
Korzystając z możliwości uczestniczenia naszego OWES (Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Południowego) w tak dużym przedsięwzięciu, przy wsparciu Stowarzyszenia KKK w zewnętrznej części Sali Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie (korytarz i hol) na  II piętrze powstanie miasteczko podmiotów ekonomii społecznej. Pod hasłem „Czas ekscytujących przemian dla podmiotów ekonomii społecznej” zorganizowane zostaną stoiska, na  których prezentować się będą fundacje, stowarzyszenia, szkoły, spółdzielnie socjalne, prowadzące działalność przedsiębiorczą. Dodatkowymi atrakcjami będą m.in. pokazy działalności, konkursy oraz show na scenie głównej 80 osobowej grupy tanecznej Fundacji STER z Cieszyna pt. „Życie pisane szminką” w godzinach 10.00 – 10.20.
Ponadto w miasteczku podmiotów ekonomii społecznej będą dostępni doradcy i eksperci z zakresu ekonomii społecznej, którzy będą udzielać wyczerpujących informacji dotyczących możliwości rozwoju w trzecim sektorze, a także możliwości uzyskania bezpłatnego wsparcia w swoich działaniach. Podczas panelu „Przedsiębiorczość kobiet – Śląsk Cieszyński w kobiecej perspektywie” odbędzie się debata na temat szans rozwoju regionu, w której weźmie udział m.in ekspert z dziedziny ekonomii społecznej – Mariusz Andrukiewicz, Prezes Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” w Cieszynie. Wystąpienie eksperta odbędzie się na scenie głównej i ilustrowane będzie opracowaną prezentacją multimedialną dotyczącą przedsiębiorczości społecznej.
Ponadto uczestnicy i uczestniczki wydarzenia będą mogli skorzystać z poczęstunku i otrzymać drobne upominki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednakże za okazaniem biletu. Bilety można odebrać w kasie teatru od 2.12.2013r., a także w siedzibie Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych ul. Zamkowa 1, 43-400 Cieszyn, tel. 694 786 567.