Włącznik Innowacji Społecznych

6 Październik, 2021 - 11:38 -- OWES

Inkubator to miejsce poszukiwania, wypracowywania, testowania, ewaluowania i upowszechniania innowacyjnych pomysłów pozwalających na skuteczniejsze niż dotąd włączenie społeczne osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

W ramach projektu poszukiwane są osoby, organizacje, instytucje i firmy, które chcą tworzyć dla nich nowe, bardziej efektywne rozwiązania. Obszar włączenia społecznego, wokół którego koncentrują się działania Inkubatora, jest tu rozumiany bardzo szeroko. Obejmuje on w szczególności wyzwania w zakresie integracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwalczania ubóstwa, ułatwienia dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych.

Innowatorom zapewniane jest wsparcie merytoryczne, organizacyjne oraz finansowe 32 000zł.

Najbliższy warsztat pn. Włącznik Innowacji Społecznych odbedzie się zdalnie 20 i 21 października 2021r.

Zgłoszenia na warsztat są przyjmowane drogą eletroniczną do dnia 15 października 2021 r. na adres: mszymanska@wzp.pl

Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

- imię i nazwisko zgłaszanej osoby;
- nazwa reprezentowanego podmiotu/instytucji – jeżeli dotyczy;
- wskazany termin warsztatu;
- telefon kontaktowy (preferowany – telefon komórkowy).

Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie w warsztatach będzie decydowała data przesłania zgłoszenia.

Osoby zakwalifikowane do uczestnictwa w warsztatach będą powiadomione telefonicznie lub mailowo. 

Celem warsztatów jest wsparcie uczestników w skutecznym aplikowaniu o granty przyznawane na innowacje społeczne w ramach projektu „Włącznik Innowacji Społecznych”

Wybrani innowatorzy, którzy pomyślnie przejdą ocenę formalną i merytoryczną, zostaną objęci wsparciem Inkubatora i przejdą do kolejnego etapu naboru. Jego celem będzie opracowanie innowacyjnego rozwiązania odpowiadającego na wybrany problem z obszaru włączenia społecznego. Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają później granty na opracowanie i półroczne testy innowacyjnych rozwiązań. Średnia wysokość grantu to 32 tys. zł.

Kto może wziąć udział w naborze?
Każda osoba prawna i fizyczna lub grupa nieformalna,  którą cechuje motywacja do poszukiwania nowatorskich rozwiązań odpowiadających na wskazane wyżej wyzwania związane z problematyką ubóstwa i wykluczenia społecznego, rosnących nierówności społecznych, izolacji, marginalizacji lub dyskryminacji konkretnych grup społecznych.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i kontaktu!
W przypadku pytań prosimy o kontakt: Magdalena Szymańska, tel. 91/42 53 674, e-mail: rops.innowacje@wzp.pl