Tydzień Kultury Beskidzkiej z ….. ekonomią społeczną !

29 Lipiec, 2014 - 11:52 -- OWES

Tydzień Kultury Beskidzkiej (TKB) rozpoczął się 26.07.2014r. Jest to duże wydarzenie, które odwiedzają tysiące ludzi z regionu, a także turystów. W tym roku organizatorzy rokują, iż TKB odwiedzi około 200 tysięcy ludzi. Zatem nie mogło nas tam zabraknąć. Istotą projektu Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Południowego (OWES) jest wzmocnienie potencjału sektora ekonomii społecznej, jak również szeroko rozumiana promocja działalności trzeciego sektora. OWES, przy wsparciu spółdzielni socjalnych OFKA, BATJANKI i STRZELEC w dniu 27.07.2014r. zorganizował wydarzenie plenerowe w Szczyrku, gdzie uczestnicy TKB mogli dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest ekonomia społeczna, jak również poznać przedsiębiorstwa społeczne działające na naszym subregionie.

Pogoda i goście dopisali. Oprócz quizów i krzyżówek dotyczących ekonomii społecznej, uczestnicy stoiska mogli bezpłatnie skorzystać z usług kosmetyczno-fryzjerskich Spółdzielni Socjalnej BATJANKI, a dzieci wychodziły ze ślicznie pomalowanymi buziami przez członkinie Spółdzielni Socjalnej OFKA. Atrakcji nie brakowało. Spółdzielnia Socjalna Strzelec prowadziła warsztaty militarne, gdzie była możliwość zapoznania się z obsługą broni. Dzięki temu, iż działalność każdej wymienionej spółdzielni socjalnej jest inna, zorganizowane warsztaty uzupełniały się, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największą popularnością wśród osób starszych cieszyła się możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia przez opiekunki ze Spółdzielni Socjalnej Batjanek. Każdy z gości miał możliwość otrzymania bezpłatnych publikacji dotyczących ekonomii społecznej, jak również zapoznania się bliżej z ofertą spółdzielni socjalnych OFKA, BATJANKI i STRZELEC. Nie zabrakło również gadżetów dla uczestników.

Zorganizowane wydarzenie plenerowe cieszyło się dużym zainteresowaniem i stało się znakomitą możliwością kształtowania pozytywnego wizerunku ekonomii społecznej, jak również inspiracją do podejmowania działań społeczno-ekonomicznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.