Konkurs "Edukacja ekologiczna" oraz Program Europa dla Obywateli

19 Maj, 2014 - 14:50 -- OWES

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza do udziału w konkursie w ramach programu priorytetowego "Edukacja ekologiczna" w 2014 r. Alokacja środków odbywa się w podziale na 6 kategorii konkursowych, wśród których m.in.: Opakowania i odpady opakowaniowe, Prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami, Prosument - świadomy i aktywny producent i konsument energii.

Wnioski należy składać do 30 maja 2014 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem i załącznikami do konkursu na stronie: http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/programy/edukacja-ekologiczna/i-konkurs-2014

 

Środki na działania można również pozyskać z Programu Europa dla Obywateli. Program ma na celu zwiększenie świadomości obywateli o historii i integracji europejskiej oraz pomoc obywatelom w lepszym zrozumieniu polityki UE i jej wpływie na ich codzienne życie.

Do 4 czerwca 2014 r. prowadzone są nabory na działania:

  •     Partnerstwo miast
  •     Sieci miast
  •     Pamięć europejska

Przewodnik po Programie, zawierający informacje na temat możliwości finansowania, procedur aplikacyjnych i kalendarz składania wniosków, jest już dostępny w języku polskim (https://eacea.ec.europa.eu/sites/eacea-site/files/COMM-2013-00367-00-00-PL-TRA-00.pdf). Przydatne informacje publikuje krajowy Punkt Kontaktowy Europa dla Obywateli: www.europadlaobywateli.pl

Wszystkich zainteresowanych aplikowaniem do wyżej wymienionych konkursów zapraszamy do kontaktu z biurem projektu (33 496 02 44) w celu umówienia się na bezpłatne doradztwo z naszymi specjalistami.