Konferencja "Autyzm - zrozumieć i pomóc"

30 Październik, 2014 - 10:16 -- OWES

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji pn. „Autyzm - zrozumieć i pomóc”, która odbędzie się w dniach 14-15 listopada 2014 r, w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej. Program Konferencji, kartę uczestnictwa i wszelkie inne informacje dotyczące wydarzenia znajdą Państwo na stronie www.autyzm.wsa.bielsko.pl

Na konferencji wystąpią przedstawiciele organizacji zajmujących się osobami z autyzmem z całej Polski (Warszawy, Gdańska, Torunia, Poznania, Rzeszowa, Krakowa). Będą opowiadać o swoich doświadczeniach, badaniach, realizowanych programach. W trakcie wydarzenia zostanie poruszona następująca tematyka: diagnostyka, modele terapii przedszkolnej, mieszkania treningowe, internet dla niepełnosprawnych, filmoterapia, wolontariat, arteterapia, Stosowana Analiza Zachowań, wczesna interwencja, narzędzia przesiewowe, ocena kompetencji zawodowych.
W czasie trwania konferencji będzie możliwość konsultacji z koordynatorkami projektu Wszystko Jasne - dziecko autystyczne w systemie oświaty (asystencji, nauczyciel wspomagający, subwencje).