CSR dobra praktyka z naszego subregionu - Podziel się inicjaTywą

17 Lipiec, 2015 - 15:58 -- OWES

Grupa Raben troszcząc się o relacje z otoczeniem uruchomiała projekt wolontariatu pracowniczego, którego ideą jest wspieranie lokalnych działań. W ramach pierwszej akcji Wolontariatu Pracowniczego Grupy Raben – Wykaż się inicjaTywą w czerwcu br. został zrealizowany projekt autorstwa Małgorzaty Kacyrz – z oddziału Czechowice-Dziedzice, pt. Poznajemy przyrodę i jesteśmy ECO.

Grupa Raben Polska oddział Czechowice-Dziedzice wraz z Niepublicznym Przedszkolem Bajlandia zorganizowała wyjazd do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdrój. W wycieczce wzięło udział 40 Przedszkolaków z dwóch najstarszych grup wiekowych – 5-cio i 6-cio latki oraz 8 opiekunów. Dzieci miały okazję zaznajomić się z otaczającą przyrodą i dzięki wiedzy jednej z opiekunek poznać różne rośliny, krzewy, kwiaty oraz drzewa. Kolejnym etapem był zakup roślin przez firmę Raben dla Przedszkola oraz wielka zabawa przy sadzeniu kwiatów, bylin i drzewek w przedszkolnym ogródku. Ciężka praca została uwieńczona słodkim poczęstunkiem w formie ciasta jabłkowego oczywiście z jabłek zebranych z okolicznych sadów. A każda z posadzonych roślin zneutralizuje w całym cyklu życia 750 kg dwutlenku węgla.

Jest to doskonały przykład społecznej odpoweidzialności biznesu. Powyższe działania wpłynęły pozytywnie na lokalne środowisko, na pracowników przedszkola, a także rozwój dzieci. Mamy nadzieję, że podobnych inicjatyw będzie coraz więcej.