Zachęcamy organizacje do wzięcia udziału w konkursie dotacyjnym: "Niepodległa 2018" . Termin składnia wniosków - 23 marzec 2018r.

1 Marzec, 2018 - 10:09 -- OWES

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury do aplikowania o środki w ramach programu dotacyjnego "Niepodległa 2018". Celem strategicznym programu jest szerokie włączanie mieszkańców Polski w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości. Realizowane w ramach programu zadania powinny wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka. W ramach zadań możecie Państwo realizować:

  • Festiwale, koncerty, spektakle
  • Wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych
  • Tworzenie archiwów historii mówionej i archiwów społecznych
  • Projekty animacyjno-edukacyjne, oparte na interakcji i współdziałaniu, np.: warsztaty, gry terenowe, questy
  • Wystawy wraz z katalogami
  • Publikacje

Nabór do konkursu „Niepodległa 2018” trwa do 23 marca do godziny 15:59.

Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać poprzez formularz dostępny na platformie Witkac.pl.

Aby dowiedzieć się jak poprawnie wypełnić wniosek zapraszamy do obejrzenia seminarium on-line: https://www.youtube.com/watch?v=43MgF2gWiCA Wszelkie niezbędne informacje dotyczące złożenia ofert w konkursie znajdują się w Regulaminie dostępnym poniżej

Informacji  o programie udziela: Agnieszka Gajc email: agajc@niepodlegla.gov.pl, tel: +48 22 18 22 605

Serdecznie zapraszamy 

 

Pliki do pobrania: