V Piknik Organizacji Pozarządowych

12 Grudzień, 2017 - 15:08 -- OWESBCP

W dniu 16 grudnia 2017 roku w godzinach od 12.00 do 20.00 w Centrum Handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej Organizacje Pozarządowe będą miały okazję zaprezentować się mieszkańcom naszego miasta i odwiedzającym je gościom podczas Targów Ekonomii Społecznej zorganizowanych pod hasłem "GODY BESKIDZKIE. TRADYCJA ŚWIĘTOWANIA - V PIKNIK ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH" . Jest to wydarzenie realizowane w ramach projektu pn. „OWES subregionu południowego”.

Targi Ekonomii Społecznej umożliwią promocję lokalnych produktów i usług świadczonych przez podmioty ekonomii społecznej z subregionu południowego. Na stoiskach przygotowanych w Gemini Park w Bielsku-Białej, będzie można zapoznać się również z dorobkiem oraz programem działania organizacji pozarządowych, zajmujących się różnorodną tematyką, m.in. edukacją, kulturą i sztuką, sportem, turystyką, a także ochroną zdrowia i pomocą społeczną.

Tegoroczne Targi mające na celu pokazanie lokalnego charakteru ekonomii społecznej i wzmocnienie jej wizerunku, jako równorzędnego partnera dla innych sektorów, przybliżą nam także tradycję Świąt Bożego Narodzenia regionu Podbeskidzia, od muzyki, poprzez regionalne wypieki i rękodzieło. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje, pod okiem plastyków, animatorów, z którymi będzie można pospacerować na szczudłach! Będą wykonywane unikatowe prace rękodzielnicze pod hasłem „bombkowe szaleństwo”, a wszystko to dopełni muzyka na żywo, w rytmie kolęd i pastorałek. Niebywałą atrakcją dla miłośników astronomii i nie tylko, będzie możliwość zobaczenia ciemnego nieba w wirtualnym namiocie obserwacyjnym i „dotknięcie” gwiazdki z nieba.  Część artystyczna rozpocznie się od godziny 12.00 i trwać będzie z przerwami do końca wydarzenia.

Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem Targów Ekonomii Społecznej, pod kierunkiem Miasta Bielska-Białej jako partnera projektu, jest Stowarzyszenie Centrum Sztuki Kontrast.

Serdecznie zapraszamy.