Przedsiębiorstwa społeczne z naszego subregionu

20 Kwiecień, 2019 - 13:23 -- OWES

W tej części chcielibyśmy przedstawić Państwu przedsiębiorstwa społeczne, które działają na naszym subregionie. Warto przyjrzeć się bliżej ich działaniom i zapoznać się z ich ofertą. Oprócz działalności, która odpowiada za wygenerowanie zysku przedsiębiorstwa te realizują wiele działań społecznych i przyczyniają się do rozwoju ekonomii społecznej w naszym subregionie.

 • Spółdzielnia Socjalna Serowa Kraina zajmuje się produkcją i sprzedażą serów świeżych oraz wędzonych z mleka krowiego. Podmiot oferuje również inne produkty: soki, miód, masło, ciasta, pieczywo itp. Ideą spółdzielni jest podtrzymywanie tradycji i rozwój regionu.

 

 

 • ​​​​​Spółdzielnia Socjalna Czecho-Best zajmuje się kompleksową opieką nad osobami starszymi, chorymi oraz niepełnosprawnymi. Spółdzielnia oprócz usług opiekuńczych świadczy również usługi fizjoterapeutyczne, a także prowadzi wypożyczalnię sprzętu medycznego.

 

 • Fundacja Podaruj Radość działa w branży zabawek oraz branży edukacyjnej poprzez przejęcie marki Ruah. Nasz produkt to ekskluzywne przytulanki postaci świętych, które mają stać się realnymi bohaterami i nauczycielami moralności dzieci.

 

 • Fundacja Wspólnym Szlakiem ma na celu stworzenie miejsc pracy oraz przestrzeni do rozwoju dla osób z różnymi dysfunkcjami - Klubokawiarnia Perspektywa oraz różne spotkania np. w stadninie koni, warsztaty fotograficzne, zbiórki środków itp.

 

 • Centrum Opieki nad Dzieckiem "Tup Tup" Spółdzielnia Socjalna Spółdzielnia prowadzi w Cieszynie żłobek integracyjny oraz żłobek uniwersytecki. Naszą misją jest RADOŚĆ i ROZWÓJ. Wspólnie budujemy atmosferę wzajemnego zaufania i pełnej akceptacji. Jesteśmy uwrażliwieni na indywidualne różnice dzieci.

 

 • Spółdzielnia Socjalna Pracownia Inspiracji zajmuje się zaspokajaniem potrzeb kadrowych i usługowych dla przedsiębiorstw i innych podmiotów z różnych branż i sektorów gospodarki (outsourcing pracowniczy oraz usługi pakowania i konfekcjonowania).

 

 • ​​​​​Instytut Dietetyki Klinicznej to poradnia żywieniowa i psychologiczna. Oprócz badań diagnostycznych wykorzystujących najnowszy sprzęt można skorzystać z konsultacji dietytycznych oraz innych usług wspierających. Organizuje kursy i szkolenia.

 

 • ​​​​​Spółdzielnia Socjalna Parostatek to dwie marki: 1.Studio ilustratorsko-projektowe Dinksy - projektowanie graficzne i komunikacja wizualna. 2. Żywa Architektura-działalność z zakresu architektury krajobrazu, wykonywanie rosnących budowli z wierzby energetycznej.

 

 • ​​​​​Spółdzielnia Socjalna Beskidek Smak prowadzi góralską karczmę w Gilowicach. Organizuje imprezy okolicznościowe, przygotowuje pełny catering oraz wypieka doskonałą pizzę. Zajmuje się sprzedażą pamiątek i produktów regionalnych, a w okresie letnim prowadzi basen.

 

 • ​​​​​Spółdzielnia Socjalna Per Arte zapewnia profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie imprez kulturalnych na zlecenie firm, jednostek samorządu terytorialnego i instytucji kultury.
  Spółdzielnia obsługuje i organizuje koncerty, eventy i wydarzenia artystyczne.

 

 • ​​​​​Spółdzielnia Socjalna Przestrzeń to grupa pasjonatów z zakresu geodezji, budownictwa i fotografii. Spółdzielnia specjalizuje się w wykorzystaniu dronów. Zapewnia kompleksową obsługę realizacji wraz z przygotowaniem dokumentacji tech.-bud. oraz kosztorysów.

 

 • Fundacja Punktum Montessori prowadzi działalność edukacyjną i wychowawczą. W ramach pracy edukacyjnej działa na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

 

 • Ludowy Klub Sportowy Pasjonat w Dankowicach działa od 1945r., główną sekcją klubu jest piłka nożna. Zajmuje się szkoleniem oraz udziałem w kwalifikowanych rozgrywkach, jest organizatorem wielu imprez piłkarskich.

 

 • Spółdzielnia Socjalna Majster zajmuję się: sprzedażą materiałów i narzędzi budowlanych, sprzedażą kruszyw sypkich i opału, usługami naprawczymi oraz mobilnym pogotowiu naprawczym, usługami rolniczymi i okołorolniczymi oraz utrzymaniem terenów zielonych.

 

 • Fundacja Józefa Brody szuka i uczy szacunku do korzeni, samego siebie i do różnorodności. Realizujemy: warsztaty z rękodzieła, śpiewu białym głosem, organizację koncertów, działania teatralne, archiwizację, wspieranie kultury i sztuki głównie ludowej.

 

 • Fundacja Faza opiera swą działalność na prowadzeniu sklepu charytatywnego. Sprzedaż obejmuje asortyment: ubrania, buty, torebki, biżuteria, zabawki, płyty, książki, małe ADG i RTV oraz artykuły domowe. Rzeczy te pozyskiwane są od darczyńców.

 

 • Fundacja Akademia Pasji i Rozwoju prowadzi zajęcia muzyczne, artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest to miejsce i przestrzeń do odkrywania nowych talentów, rozwijania pasji w obszarze muzyki i sztuki.

 

 • Co-packing Spółka z o.o. prowadzi działalność w sektorze produkcyjnym, usług około produkcyjnych, outsourcingu pracowniczego oraz usług gospodarczo-porządkowych dla małych i średnich firm.

 

 • Stowarzyszenie Made in Szczyrk - Aktywizacja społeczności lokalnej wykorzystująca potencjał miejscowości turystycznej w takich dziedzinach jak twórczość, sztuka, kultura, edukacja, rehabilitacja, art-terapia oraz wsparcie podmiotów zajmujących się rękodziełem.
 • Budo-Activ Sp. z o.o. Non Profit działa w branży budowlanej w zakresie prac wykończeniowych tj. malowanie, tynkowanie, tapetowanie, murowanie, brukowanie, remonty elewacji itp.