Przedsiębiorstwa społeczne wsparte w ramach OWES w 2019 roku

13 Maj, 2019 - 12:30 -- OWES

W tej części chcielibyśmy przedstawić Państwu przedsiębiorstwa społeczne, które w 2019 roku stworzyły miejsca pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i pozyskały na ten cel wsparcie finansowe w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej:

 • Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej Być Razem zajmuje się wspieraniem org. pozarz. i PES w różnych formach organ.-prawnych. Prowadzi w Cieszynie kilka warsztatów produkcyjno-usługowych a także realizuje projekty ukierunkowane na aktywizację osób powracających na rynek pracy.

 

 • Spółdzielnia Socjalna Serowa Kraina zajmuje się produkcją i sprzedażą serów świeżych oraz wędzonych z mleka krowiego. Podmiot oferuje również inne produkty: soki, miód, masło, ciasta, pieczywo itp. Ideą spółdzielni jest podtrzymywanie tradycji i rozwój regionu.

 

 • Spółdzielnia Socjalna Czecho-Best zajmuje się kompleksową opieką nad osobami starszymi, chorymi oraz niepełnosprawnymi. Spółdzielnia oprócz usług opiekuńczych świadczy również usługi fizjoterapeutyczne, a także prowadzi wypożyczalnię sprzętu medycznego.

 

 • Fundacja Podaruj Radość działa w branży zabawek oraz branży edukacyjnej poprzez przejęcie marki Ruah. Nasz produkt to ekskluzywne przytulanki postaci świętych, które mają stać się realnymi bohaterami i nauczycielami moralności dzieci.

 

 • Fundacja Wspólnym Szlakiem ma na celu stworzenie miejsc pracy oraz przestrzeni do rozwoju dla osób z różnymi dysfunkcjami - Klubokawiarnia Perspektywa oraz różne spotkania np. w stadninie koni, warsztaty fotograficzne, zbiórki środków itp.

 

 • Spółdzielnia Socjalna Beskidek Smak prowadzi góralską karczmę w Gilowicach. Organizuje imprezy okolicznościowe, przygotowuje pełny catering oraz wypieka doskonałą pizzę. Zajmuje się sprzedażą pamiątek i produktów regionalnych, a w okresie letnim prowadzi basen.

 

 • Ludowy Klub Sportowy Pasjonat w Dankowicach działa od 1945r., główną sekcją klubu jest piłka nożna. Zajmuje się szkoleniem oraz udziałem w kwalifikowanych rozgrywkach, jest organizatorem wielu imprez piłkarskich.

 

 • Spółdzielnia Socjalna Majster zajmuję się: sprzedażą materiałów i narzędzi budowlanych, sprzedażą kruszyw sypkich i opału, usługami naprawczymi oraz mobilnym pogotowiu naprawczym, usługami rolniczymi i okołorolniczymi oraz utrzymaniem terenów zielonych.

 

 • Fundacja Akademia Pasji i Rozwoju prowadzi zajęcia muzyczne, artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest to miejsce i przestrzeń do odkrywania nowych talentów, rozwijania pasji w obszarze muzyki i sztuki.

 

 • Fundacja Punktum Montessori prowadzi działalność edukacyjną i wychowawczą. W ramach pracy edukacyjnej działa na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

 • Fundacja Józefa Brody szuka i uczy szacunku do korzeni, samego siebie i do różnorodności. Realizujemy: warsztaty z rękodzieła, śpiewu białym głosem, organizację koncertów, działania teatralne, archiwizację, wspieranie kultury i sztuki głównie ludowej.

 

 • Fundacja Faza opiera swą działalność na prowadzeniu sklepu charytatywnego. Sprzedaż obejmuje asortyment: ubrania, buty, torebki, biżuteria, zabawki, płyty, książki, małe AGD i RTV oraz artykuły domowe. Rzeczy te pozyskiwane są od darczyńców.

 

 • Co-packing Spółka z o.o. prowadzi działalność w sektorze produkcyjnym, usług około produkcyjnych, outsourcingu pracowniczego oraz usług gospodarczo-porządkowych dla małych i średnich firm.

 

 • Spółdzielnia Socjalna Parostatek to dwie marki: 1.Studio ilustratorsko-projektowe Dinksy - projektowanie graficzne i komunikacja wizualna. 2. Żywa Architektura-działalność z zakresu architektury krajobrazu, wykonywanie rosnących budowli z wierzby energetycznej.

 

 

 • Stowarzyszenie Made in Szczyrk - Aktywizacja społeczności lokalnej wykorzystująca potencjał miejscowości turystycznej w takich dziedzinach jak twórczość, sztuka, kultura, edukacja, rehabilitacja, art.-terapia oraz wsparcie podmiotów zajmujących się rękodziełem.
 • Budo-Activ Sp. z o.o. Non Profit działa w branży budowlanej w zakresie prac wykończeniowych tj. malowanie, tynkowanie, tapetowanie, murowanie, brukowanie, remonty elewacji itp.