Polecene przedsiębiorstwa społeczne naszego subregionu

20 Maj, 2014 - 13:23 -- OWES

W tej części chcielibyśmy przedstawić Państwu przedsiębiorstwa społeczne, które prężnie działają na naszym subregionie. Warto przyjrzeć się bliżej ich działaniom i zapoznać się z ich ofertą. Oprócz działalności, która odpowiada za wygenerowanie zysku przedsiębiorstwa te realizują wiele działań społecznych i przyczyniają się do rozwoju ekonomii społecznej w naszym subregionie.

  • Spółdzielnia Socjalna Minerwa (http://www.minerwa.org/index.php) powstała w 2012 roku w Żywcu. Główną działalnością spółdzielni jest prowadzenie punktu opieki dziennej nad dziećmi "Bajkowa-Kraina" (http://www.bajkowa-kraina.org.pl/index.php). Ponadto zajmują się handlem profesjonalnym sprzętem medycznym, a także prowadzeniem biura rachunkowego.

  • Ośrodek Rehabilitacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowy Zakład Aktywności Zawodowej LALIKI (http://www.laliki.com.pl/) położony w przepięknej górskiej miejscowości stanowi miejsce pracy dla osób niepełnosprawnych. Ośrodek dysponuje przytulnymi pokojami, które świetnie nadają się do organizacji pobytu indywudualnego jak również do wypoczynku grupowego. Ponadto wyposażony jest w dwie sale szkoleniowe a także posiada dla swoich gości bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych.

  • Spółdzielnia Socjalna Ofka powstała w 2014 roku w Cieszynie. Główną działalnością spółdzielni jest prowadzenie hoteliku pod nazwą "8 pokoi" na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.