Polecane przedsiębiorstwa społeczne naszego subregionu

20 Październik, 2017 - 13:23 -- OWES

W tej części chcielibyśmy przedstawić Państwu przedsiębiorstwa społeczne, które prężnie działają na naszym subregionie. Warto przyjrzeć się bliżej ich działaniom i zapoznać się z ich ofertą. Oprócz działalności, która odpowiada za wygenerowanie zysku przedsiębiorstwa te realizują wiele działań społecznych i przyczyniają się do rozwoju ekonomii społecznej w naszym subregionie.

  • Spółdzielnia Socjalna Design Maker powstała w 2016 roku w ramach projektu OWES. To nowoczesna firma odzieżowa, zajmująca się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży oraz toreb damskich.

 

  • ​​Spółdzielnia Socjalna Śliwkowa Lipowa świadczy usługi cateringowe na terenie Żywiecczyzny oraz prowadzi codzienną stołówkę w miejscowości Lipowa. Ponadto prowadzi wioskę tematyczną oraz organizuje różnego rodzaju warsztaty tematyczne.

 

 

 

  • Spółdzielnia Socjalna Ofka powstała w 2014 roku w Cieszynie. Główną działalnością spółdzielni jest prowadzenie hoteliku pod nazwą "8 pokoi" na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

 

  • Spółdzielnia Socjalna Meblarnia-Retro powstała w 2016 roku w ramach projektu OWES. To przedsiębiorstwo społeczne zajmujące się rewitalizacją, stylizacją oraz sprzedażą używanych mebli.