Grant Fundacji BOŚ „Zielona ławeczka” na rewitalizacje lokalnych podwórek do wzięcia!

20 Kwiecień, 2018 - 10:22 -- OWES

Zapraszamy do aplikowania o granty Fundacji Banku Ochrony Środowiska w programie „Zielona ławeczka”. Do udziału mogą zgłaszać się grupy sąsiedzkie z otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Wnioski można składać do 31 maja 2018 r.

Każdy, kto ma pomysł, jak zaaranżować lokalne, niezagospodarowane jeszcze tereny osiedlowe w  bezpieczne, czyste, zadbane, zielone; każdy, kto ma chęć do pracy, pomysły i tworzy zgraną grupę sąsiadów może się zgłosić z inicatywą. Dzięki projektowi grantowemu Fundacji BOŚ „Zielona ławeczka” możecie wcielić swoje pomysły w życie. Konkurs umożliwia przemianę zaniedbanych lub niezagospodarowanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Do tej pory projekt pomógł już 65 grupom sąsiedzkim z całej Polski w rewitalizacji ich osiedlowych podwórek i samodzielnym stworzeniu pięknych ogrodów.

Wystarczy zarejestrować swój udział na stronie http://www.zielonalaweczka.pl i do 31 maja br. wypełnić wniosek o grant. Najlepsze projekty zagospodarowania przestrzeni mają szansę zdobyć dofinansowanie w wysokości do 800 zł oraz nagrodę rzeczową w postaci ławki parkowej o wartości 400 zł. Przewidzianych jest 15 grantów. Razem możecie więcej.

Poniżej znajdziecie Państwo Regulamin grantu

Pliki do pobrania: